Imprimă această pagină

Măsuri privind restricțiile de circulație instituite pe podurile peste râul Ialomita de la Bucu și Țăndărei Recomandat

Petrica_Adelin Luni, 22 Iunie 2026 0

În sprijinul locuitorilor afectați de restricțiile de circulație instituite pe podurile de la Bucu și Țăndărei, Consiliul Județean Ialomița, împreună cu operatorii de transport județean, au stabilit un program adaptat al curselor pe rutele ocolitoare.

Scopul acestei măsuri este de a reduce cât mai mult disconfortul creat de lucrările de reabilitare și de a asigura continuitatea deplasărilor pentru cetățeni, elevi, salariați și toate persoanele care tranzitează zilnic aceste zone.

Aceste măsuri sunt temporare și au ca obiectiv final creșterea siguranței și îmbunătățirea infrastructurii rutiere din județul Ialomița.

Evaluaţi acest articol
(0 voturi)