În contextul negocierilor pentru noul Executiv, Prim-vicepreşedintele Marius Oprescu a subliniat că partidul său a dovedit deja prin acțiuni concrete disponibilitatea de a renunța la putere pentru binele țării. Oprescu a taxat dur PNL şi USR care, deși au anunțat trecerea în opoziție, refuză să părăsească posturile guvernamentale: „În momentul de față, pare că se țin de scaun. Ba, mai mult, schimbă oameni din structuri și fac nominalizări pentru structuri care ar fi trebuit să fie independente”, a declarat Oprescu, care este și președintele CJ Olt
Asigură-te că ai introdus toate informațiile necesare, indicate printr-un asterisk (*). Codul HTML nu este permis.