De opt decenii, Teatrul „Sică Alexandrescu” este un simbol al Brașovului. Este o scenă pe care generații de actori remarcabili și de regizori vizionari au scris istorie prin spectacole memorabile, dăruind bucurie și emoție publicului de toate vârstele.
În semn de înaltă apreciere pentru contribuția remarcabilă pe care Teatrul „Sică Alexandrescu” a adus-o în toți acești ani la promovarea culturii, vicepreședintele Consiliului Județean, Daniel Șoim, i-a înmânat directorului Florin Coșuleț o plachetă de onoare din partea autorității publice a județului Brașov.
La mulți ani Teatrului „Sică Alexandrescu”, colectivului artistic și tehnic, precum și tuturor celor care mențin arta dramatică la cel mai înalt nivel!
Asigură-te că ai introdus toate informațiile necesare, indicate printr-un asterisk (*). Codul HTML nu este permis.